Winterwandeling Kleine Gelderse Waard

terugblik

Op zaterdag 21 februari 2026 organiseerde het Activiteitenteam een winterwandeling in het natuur- en stiltegebied De Kleine Gelderse Waard. Dit in samenwerking met de gidsengroep Kleine Gelderse Waard, waarvan de leden als vrijwilliger werkzaam zijn in dit gebied.

Natuurparel langs de Oude Rijn

Het natuurgebied is gelegen aan de boorden van de Oude Rijn, beslaat een oppervlakte van 60 hectare en is eigendom van de Stichting Twickel te Delden, die een landgoed van 4.500 ha beheerd en naast het kasteel Twickel ook 200 boerderijen, woningen en andere gebouwen telt. Ook de naastliggende Grote Gelderse Waard maakt grotendeels onderdeel uit van de Stichting Twickel.

Tickets vlogen de deur uit

Nadat de inschrijving voor deze struintocht via onze website geopend was, waren de 75 beschikbare tickets binnen vier uren uitverkocht. Gezien deze grote belangstelling werd de inschrijving direct verhoogd met 25 tickets en waren deze een halve dag later ook vergeven.

Koffie, koek en een stralend humeur

In de dagen voorafgaande aan de struintocht leek de weersverwachting voor de wandeldag niet zo best. Maar Pluvius had genade met de organisatie en de honderd deelnemers en zo werd het onverwacht toch een droge en zelfs enigszins zonnige dag. Vroeg in de ochtend werden de deelnemers ontvangen in het Dorpshuis “Eensgezindheid’ in Aerdt met een kop koffie en een lekkere koek. Na verwelkoming en een korte toelichting togen de deelnemers in vijf groepen van twintig deelnemers het hun gids en onder begeleiding van de leden van het Activiteitenteam op pad.

Speuren naar bevers en burchten

Tijdens de tocht richting de Kleine Gelderse Waard passeerden de groepen het trekpontje over de Oude Rijn en een klein deel van het klompenpad Rijnstrangen. Na het betreden van het normaliter niet toegankelijke wandelgebied werd ook een bezoek gebracht aan de nabij de ingang staande ‘Griendhut’, de verblijfs- en opslagruimte van het team vrijwilligers van de Kleine Gelderse Waard. Tijdens de wandeling over de licht geaccidenteerde waard konden de deelnemers naast het genieten van fraaie vergezichten ook diverse dassenburchten, de vraatsporen van de bevers, de resten van een voormalige boerderij en een oude sluis in ogenschouw nemen. Daarnaast werd verwezen naar de in de grote waterplassen drijvende vlotten als broedgelegenheid voor de visdiefjes en naar de diverse eendenkorven en de grote steilwand voor de oeverzwaluwen.

Een dag met een gouden randje

Dankzij het prachtige gebied, de uitstekende gidsen, de fantastische medewerking van de vrijwilligers van het dorpshuis en het meewerkende weer, was het een zeer geslaagd evenement en heeft het Activiteitenteam van de deelnemers vele complimenten voor de organisatie van deze struintocht mogen ontvangen. Op naar de volgende activiteit!